Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výlet za štěňátky

15. 9. 2008

V pátek 12.9.2008 jsme si s Verunkou Svačinou a její mamčou udělaly výlet do Bernau za štěňátky, neboť si tam Verunka vyhlédla HA pejska, o kterého by chtěla rozšířit svou chovatelskou stanici.

Musím přiznat, že jsme tam již byly jednou, asi před třemi týdny, aby se Verunka rozhodla, kterého ze tří hairless pejsků si vybere. Požádala mě, abych jela s ní a v rámci svých možností jí poradila. Musely jsme se smát, neboť náš první pohled padl na Easyho a bylo hned rozhodnuto. Strašně mi připomínal Nely ve štěněčím věku, nejen stavbou těla, ale prostě vším. 
Měla jsem s sebou Nely, neboť dcerka v té době Obrazekměla Dixinku na chatě u kamarádky, tak jsem ji nechtěla nechávat samotnou doma. No a bylo to úžasné. Nejdříve se vrčením přivítala s Missim, tatínkem štěňat, ale už po chvíli spolu dováděli a honili se po zahradě...mohli jsme na nich s Verunkou oči nechat, neboť ti dva - to je opravdu krásná dvojka a ještě je vidět v běhu, bylo úžasné. 
No a Nely a štěňátka... Jejich mamina musela být zavřená, neboť to by asi vznikl problém mezi ní a Nely, a tak se všechna štěňátka přihrnula k Nely a začala jí okusovat ocásek, tahat za chlupy a snaha byla dostat se i na cecíky. A když jsem v tu chvíli viděla Nely, nejen že ji ani nenapadlo na ně zavrčet, ale také opatrně ustupovala, aby prckům náhodou neublížila, byla hrozně jemňoučká a prcky jen sledovala....slzy se mi draly do očí, neboť toto jsem opravdu nečekala, myslila jsem, že je bude odhánět a bude na ně nepříjemná, ale je vidět, že příroda dělá divy a i ten pejsek pozná, jak se má ke štěňátkům chovat. 

No a tento pátek jsme jely na návštěvu s tím, zda se Verunka opravdu rozhodne pro Easyho  či ne. Manuela, majitelka pejsků, nás hezky Obrazekpřivítala a hned nás vedla za štěňátky. Jak jsme je uviděly, současně jsme vyhrkly..."ano"...a bylo rozhodnuto.  Easy je prostě úžasný, už nyní se mu rýsuje krásný hrudníček a  kdyby jste viděli jeho výstavní postoj či běh za tatíkem, se kterým si nejvíce rozumí a spolu dovádí a dovádí. I ostatní štěňátka se vybarvila do krásy, takže mamča Verči se tam hned zamilovala do dalšího Bam Bama, byl hrozně přítulný, a nejraději by si ho odvezla také. Manu byla překvapená, neboť o Topengze, mamince štěňátek, hovořila, že je trošku nedůvěřivá, ale trvalo jen chvilku, než si nás očichala a šup, už mi seděla na klíně a naopak byla velice přítulná. Verunka se mazlila s Easym a ten po chvilce oblizování a tulení se  jí usnul v náručí a spinkal a spinkal.
Bohužel čas kvapem běžel, tak jsme se musely pomalu chystat na zpáteční cestu, neboť jsme tentokrát měly doma všechny pejsky, tak aby tam nestrádali. Rozloučily jsme se s Manu i celou její smečkou a hurá na cestu.  A teď už se jen Verunka těší, až si Easyho přiveze domů. 

Verunce přeji, aby  si s Easym užívala jen samé radosti, aby z něj vyrostl stejný krasavec, jako je Missi, a šel v jeho šlépějích "výstavních úspěchů".