Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rokycany 20.6.2009

23. 6. 2009

V sobotu 20.6.2009 jsem vyrazila s holčičkama, Zdeňkou Rybářovou, její dcerou Eliškou a Kokeškem zkusit štěstí na Krajské výstavě v Rokycanech, která se konala na místním letišti. Ráno jsem vstala, vyvenčila a nakrmila holčičky a šla se připravit na cestu. Najednou koukám, kde je Nely, a ona, holčička moje zlatá, seděla v chodbě na tašce a čekala až pojedeme. Asi se obávala, abych ji třeba náhodou nezapomněla zase doma. Obtěžkala jsem se všemi věcmi (klec, židlička, výstavní potřeby), a s mými zlatíčky vyrazila na autobus. Dopravila jsem se ke Zdeňce do Prahy, kde jsem se přivítala s děvčaty, a radostné vítání holčiček s Kokeškem nebralo konce, až jsme se tomu musely smát, a hurá na výstavu. 

Do Rokycan jsme dorazily bez problémů, kde již na nás čekali Lucinka Mavlerová s Dorinkou, Monika Bílá s Chiccem a viděly Obrazekjsme i jiné známé tváře, mezi nimi Mirka Vůchová s Lerrim a paní Antalová s Caili. V kruhu jsem si to zkusila s Girrinkou a pak ji dala hned do náruče Lucince, která na ni byla moc zvědavá, no a já jsem se zase pomuchlovala s malou Dorinkou, dcerou po Vendulce (Ema Čičiko), na kterou jsem se moc těšila, neboť mne na fotkách uchvátila, a právem, Dorinka je opravdu kouzelná a musím říci, že má úžasnou povahu, při tréninku v kruhu se chovala, jako zkušená výstavnice. 

Se Zdeňkou jsme si daly kávičku, klábosily s děvčaty, neboť jsme se již dlouho neviděly, a čekaly jsme až dorazí paní rozhodčí Marušková. Paní rozhodčí trošku znám z výstav a je příjemná a milá k pejskům. Paní rozhodčí před námi posuzovala ještě 5 jiných ras, a tak jsem si stačila všimnout, že dávala hodně na povahu a pohyb, ale zároveň pejsky důkladně prohlížela na stole. 

ObrazekNo a už vstupuji s Girruškou do kruhu, postavila jsem ji do výstavního postoje a pak už jsme se na pokyn paní rozhodčí rozeběhly po obvodu kruhu a poté tam i zpět, krásně zvedla ocásek a jak doběhla k paní rozhodčí, hned se s ní chtěla vítat, musím říci, že v tomto je opravdu „společenská“. A, šup, na stůl, paní rozhodčí ji důkladně prohlížela a byla překvapena, že se v jejím věku vůbec nebojí, a získaly jsme od ní nádherný posudek, posuďte sami „slibně se vyvíjející fenka, dobré výšky, síly kostry, s typickou fenčí hlavou, kvalitní chrup s nůžkovým skusem, výborná spodní i horní linie, báječně se pohybuje, je milá, tvárná, ovladatelná“. Při odchodu z kruhu mi paní rozhodčí ještě řekla, ať jdeme určitě do finálovek, že Girruška nádherně běhá a že by mohla mít velikou šanci, tak se přiznám, že jsem měla velikánskou radost, že jsme na paní rozhodčí udělaly takový hezký dojem.  

A teď už jsme jen čekaly, až se doposuzuje a půjdeme zkusit štěstí ve finálovkách. Využily jsme chvíle volna a nabídky fotografky Katky Dobrovské, kamarádky Lucinky, že by nám nafotila pejsky. Foceníčko jsme si všichni hezky užily a pejskové se přitom vydováděli, nyní už se jen těšíme na fotečky. Obrazek

A pomalu se blížilo finále. Přesunuly  jsme se k finálovému kruhu a čekaly, až na nás dojde řada. Už nastoupila do kruhu  štěňátka, tak jsem se pomalu s Girrou přichystala a čekaly jsme až zavolají dorostence. Jelikož dorostenců bylo hodně, šli zvlášť psi i feny a vybírali z nich vždy toho nejlepšího. Z pejsků to vyhrál krásný černý pudl a už nastupují fenečky, jen jsme vběhly do kruhu, Girrinka se uvolnila a krásně běžela, teď výstavní postoj a koukám, kam jde pan rozhodčí Mudra, který vybíral nejkrásnější fenu dorostu, a on jde k nám a gratuluje mi, úžasné, úplně se mi podlomila kolena, neboť dorostenců fen tam bylo nejméně dvacet a on si vybral Girrušku, paní rozhodčí měla pravdu, že máme zkusit štěstí!!! A nyní jsme běžely pouze s pudlem o nejkrásnější dorost výstavy, Girrušku trochu rozhodil potlesk Obrazekpřihlížejících a paní, která uváděla finále a hovořila do amplionu, ve kterém to nepříjemně chrochtalo, a vítězem se stává královský černý pudl a Girruška je druhým nejkrásnějším dorostem výstavy… krásné!!!  

Tak a teď šup, honem sbalit a hurá domů. Výlet to byl moc hezký, úspěšný a i počasí, až na malou přeháňku, nám docela přálo. Holčičky si chvilkama užívaly i sluníčka a opalování. Zpáteční cestu prospaly, doma se nabaštily a pak už jsme jen po zbytek dne relaxovaly. 

 

 Za krásná fota Girrušky ve výstavním kruhu a finále moc děkuji Lucince a Mirce!!!

 

Náhledy fotografií ze složky Rokycany 20.06.2009