Jdi na obsah Jdi na menu
 


2x CACIB Portorož 6.-7.6.2009

8. 6. 2009

Po delší „výstavní přestávce“ jsem opět vyrazila na výstavu, tentokrát s Girrou, neboť Nely již Slovinského šampiona má, a to hned na dvoudenní mezinárodní výstavu do slovinské Portorože. Už se mi docela stýskalo po výstavním dění, tak jsem se moc těšila. Hlavně jsem byla zvědavá a plná očekávání, jaký dojem udělá Girra na rozhodčí, neboť to byla její první výstava.  

Vyrazily jsme s Verunkou Svačinovou a našimi psíky v pátek odpoledne s tím, že ubytování si najdeme na místě. Bohužel jsme oproti plánové hodině vyrazily o něco později, takže jsme se k Portoroži blížily až kolem desáté hodiny večer, a tak jsme měly docela obavu, že v tuto hodinu bude asi problém nějaké ubytování najít. Bohužel naše obavy se naplnily. Asi ve třechObrazek hotelích nám s klidem oznámili, že psy neakceptují, jinde byly recepce již zavřené, takže jsme musely hledat dále, to již bylo po půlnoci a my začaly být docela nervózní. Do pensionů, kde nabízeli ubytování, jsme se již v tuto hodinu nedovolily dobývat, a tak jsme se nakonec rozhodly přejet do Chorvatska a zkusit štěstí v nedalekém Umagu. Tam nám ve dvou hotelích opět oznámili, že psy neakceptují, a to naše nervozita, způsobená také únavou, vyvrcholila. Spojily jsme se s mamkou Verunky, a ta nám poradila, kde máme zkusit štěstí. Byl to komplex apartmánů, kde spali s manželem, když vystavovala Verunky psy na výstavě v Umagu (Verunka v té době pečovala o právě narozená štěňátka), a juchů, ono to vyšlo, škoda jen že jsme tak neučinily ihned, mohly jsme si ušetřit spoustu času. Bylo půl druhé a my se šťastně ubytovaly v hezkém apartmánku nedaleko pláže. Odnosily jsme věci z auta, vyvenčily a nakrmily pejsky, vrhly se na jejich výstavní zušlechtění, abychom s nimi ráno neměly tolik práce a po třetí hodině ranní jsme skočily do pelíšku … uf, to bylo úžasné.  

Ráno jsme vstávaly kolem půl osmé, dokončily výstavní přípravy a po deváté hodině vyrážely do Portorože. Výstaviště jsme naštěstí našly bez problémů, neboť jsem Obrazektam vystavovala Nely v loňském roce. Zaparkovaly jsme a vyrazily do výstavní kanceláře pro čísla a katalogy. Zjistily jsme, ve které výstavní hale jsme, a uvelebily se u výstavního kruhu, kde jsem viděla známé tváře  zahraničních vystavovatelů číňánků. Posuzoval nás rumunský rozhodčí pan Cristian Stefanescu a bylo přihlášeno 19 čínských chocholatých psů - 4 psi a 15 fen. Na řadu jsme šly až poslední, takže jsme měly dostatek času, před námi posuzoval pan rozhodčí pitbuly a stafordšíry, docela jsme se smály, že je to hezká kombinace pitbul x čínský chocholatý pes. První šel na řadu Easyček ve třídě mladých a získal ocenění Exc.1, Junior Winner, a tím i nominaci na Crufts, poté nastoupil jeden šampion ( u psů byly zastoupeny jen tyto dvě třídy) a pak už jsem se chystala já s Girruškou do třídy dorostu. Ta, jen vstoupila do kruhu, zvedla ocásek a předvedla nejen úžasný běh, bez ostychu a strachu, ale také se krásně předvedla na stole a ještě přitom vrtěla ocáskem a úžasně stála ve volném postoji, prostě se chovala jako zkušená výstavnice a k mé radosti získala ocenění Very Promising 1 a Best Puppy. Verunka s Kyminkou ve třídě otevřené získala ocenění Exc.1, CAC, res.CACIB, a s Pollynkou ve třídě šampionů Exc.2, res CAC. Bohužel Pollynku porazila fenečka, která nejen že nechtěla stát, ale ať běhala, jak běhala, nezvedla ocásek a měla ho vtažený celou dobu mezi nožkama, bohužel ji vystavovala profi handlerka a jak jsem zaslechla, byla to i rozhodčí, což bohužel, dle mého názoru, pana rozhodčího dost ovlivnilo. Pak jsme si s Verunkou daly oběd, moc dobře tam vařili, a čekaly jsme na finále, které nakonec mělo skoro dvouhodinový skluz. S Girruškou jsem nastoupilaObrazek do přípravného kruhu, který byl opravdu malý, takže jsme se tam mačkali jeden na druhého a pejskové dorostenci z toho byli docela nervózní. Jak bylo vidno právě již z předkruhu, panu rozhodčímu se společenská plemena moc nelíbila a dával to dost silně najevo, takže nakonec to i potvrdil a vybral spíše samé velké jedince, ale alespoň jsme s Girruškou trošku potrénovaly běh ve finálovém kruhu, snad to nebylo naposled. Na pejscích už bylo vidět, jak jsou unavení, tak se Verunka rozhodla, že s Easyčkem nebude čekat na finále, neboť měl přijít na řadu až poslední, a vyrazily jsme do apartmánů, nechaly pejsky před chatkou vyběhat, daly jim baštu, a sami jsme si také připravily ňamku, kterou jsme si koupily v nedalekém obchodě, daly si vínečko a klábosily a klábosily, dokonce i únava z předešlého dne nás opustila. 

Druhý den jsme vyskočily hezky odpočaté, vylepšily na psících pár nedostatků, sbalily věci a vyrazily opět do výstavního dění. Tentokrát nás posuzoval rozhodčí z Ruska pan Alexey Belkin. Girruška se opět předvedla excelentně a získala nádherný posudek. U Verunky jako kdyby štěstí chtělo přát stejným dílem všem pejskům, Easyček s Kyminkou skončili se známkou výborná na druhém místě, a excelovala Pollynka a získala ocenění Exc.1, CAC, CACIB a Alpe Adria Winner, pan rozhodčí z ní byl přímo nadšený. Nedal na krásné oči handlerky a oznámil jí, že fena ocas nezvedla, tudíž má smůlu. Skočily jsme si opět na jídlo (mňam, mňam), abychom se posilnily před zpáteční cestou. Na finále s Girrou jsme nečekaly, neboť to mělo začínat dle rozpisu až za tři hodiny, a obávaly jsme se, že může dojít opět k časovému skluzu,  tak jsme raději vyrazily na dlouhou zpáteční cestu, která nám z větší poloviny propršela. Využily jsme chvilky, kdy vysvitlo sluníčko, a udělaly jsme si kratší přestávku, abychom se protáhly, nechaly proběhnou pejsky a nakonec jsme stihly udělat i pár foteček, z čehož jsme měly velkou radost.  

Musím se přiznat, že Girrunku mám za krásnou a dokonalou holčičku, neboť je to jedno z mých zlatíček, a tak se na svá zlatíčka, dle mého názoru, dívá asi každý páníček, tak jsem byla moc zvědavá na posudky od rozhodčích, neboť to byla vlastně její první výstava a tudíž první názor od odborníků. No a musím říci, že dostala po oba dva dny opravdu nádherné posudky a rozhodčí se ve svých názorech na 99% sešli, tak jsem měla velikánskou radost, můžete posoudit sami: „Elegantní fena, ve výborné kondici, typické proporce, dobré zaúhlení, elegantní krk, krásná hlava, výborná horní linie, dobrá dolní linie, správný pohyb, kvalitní srst,  temperamentní povaha, velmi dobrá prezentace …Best Puppy“.  

A co říci na závěr. S Verunkou jsme si to hezky užily, pejskové nám udělali radost a Girruška svou první výstavní "zkoušku" zvládla opravdu na výbornou!!!

 

Verunko, děkuji za krásné fotečky!

 

 

Náhledy fotografií ze složky Exhibitons 2009