Jdi na obsah Jdi na menu
 


Brno Medlánky – Klubový coursing

24. 4. 2010

 

V sobotu 24.4.2010 v šest hodin ráno jsem vyrazila se všemi pejsky do Brna, kde se při akci „Placatí speciál i pro neplacatí plemena“ pořádal Klubový coursing pro peruány a číňánky. Cesta byla super, neboť D1 po ránu byla krásně volná, sluníčko svítilo na cestu… úžasné. Nelynka s Dixinkou v autě pospávaly a Girruška s Amíčkem sledovali cestu a jako vždy … očka nezahmouřili, ale jinak byli hodní.

Z dálnice se mi podařilo sjet na správném sjezdu, ale jak jsem projížděla krajem Brna, tam cesta trošku vázla, ale naštěstí do Brna – Medlánky to byl již jen kousek. Dorazila jsem na letiště, kde stála již dlouhá řada aut, popadla očkováky a vzala Girrušku a Nelynku a běžela je zaregistrovat. Pejsků tam bylo požehnaně. Pozdravila jsem se se všemi známými, byla tam již Jituška Moravcová a Verunka Kutilová s pejsky, Eva Nutzová s Lindou a Gučínkem, Lída Široká s pejsky, Jarka Jurová s Majtíkem, paní Kocmanová s pejsky a hromada jiných lidiček. Holčičky je při vítání přímo opusinkovaly a já pak běžela pro zbytek smečky do auta, kde jsem vzala i klec, aby se měli pejskové během dne kam schovat před sluníčkem a možnost si odpočinout a pro sebe židličku. Uvelebila jsem se u děvčat, která již byla usazená na kraji louky a sledovala, kdy se začne. Bála jsem se, jak Amereo bude na všechen ten mumraj reagovat, ale velice rychle si přivykl a hlavně se mu líbily psí slečny – vlkodavka, afghánka a pak také jedna vlčanda, prostě psí puberta dělá divy. Holky Ty již byly natěšené, Obrazekneboť jim došlo, že dnes bude střapeček, takže jsem je musela pevně držet, aby se nevřítily na dráhu, neboť tam motorkou právě začali natahovat střapeček. Dixinka se uvelebila u Lindy na klíně a celá blahem jatá se vyhřívala na sluníčku, které přímo miluje. 

A už se začíná, byly dvě trati, jedna krátká pro buldočky a číňánky a druhá delší pro větší plemena. A holčičky jdou na řadu, požádala jsem Lindu s vypuštěním Girrušky, neboť se holky na startu nedají vůbec udržet … a již se běží. Ani jsem nemrkla a už byly v cíli a ani se nezadýchaly. Pak běželi Baylinka s Lejenkou od Jitušky a Lesínek Verči, kteří jsou také profíci, jako mé holčičky (i když Girruška teprve začíná a dobíhá si licenci) a také i děvčatům se zdálo, že trať byla pro ty naše psíky neúměrně krátká, neboť z tréninků v Kralupech jsou zvyklí nejméně na dvakrát delší trasu, proto jsme pořadatele požádali, zda by druhé kolo mohli Ti naši psíci běžet na dlouhé trati. Všichni byli velice ochotní a bez jakýchkoliv připomínek nám vyhověli. Ostatní číňánci běželi kratší trať, neboť teprve začínali a byla mezi nimi i štěňátka, ale všem se to opravdu líbilo a užívali si to. Sluníčko vesele hřálo, bylo krásně teploučko, i když pofukoval studenější vítr, proto jsem raději vytáhla opalovací krém a  Nelynku s Girrušku namazala, aby se mi nespálily. Dixinka s Amíčkem to nepotřebují, neboť již nyní jsou krásně opálení a celí černí. Všichni si hověli, lehli si na deku, chvilkama někomu na klín nebo zase na chvilku zalezli do Obrazekklece, aby se schladili. Šla jsem se s nimi na chvilku projít, musela jsem vždy po dvou, neboť ty moje dvě berušky, stále sledovaly střapec a i zdálky by se za ním rozeběhly, tak jsem je nemohla pustit z ruky. Kolem nás létali větroně a malá letadla a v dáli si skupinka lidí pouštěla malá motorová letadélka, všude se to krásně zelenalo a také kvetli stromy, poletovaly včeličky …, do hospůdky jsme si s děvčaty skočily na polévku, kávu a pivečko ... prostě nádhera. 

A již se běželo druhé kolo a tentokrát si to holčičky opravdu užily, neboť běžely dlouhou trať, a úspěšně doběhly do cíle, kde se dravě zakously do střapečku, ani jsem je nemohla odtáhnout, hned by si to daly ještě jednou. A teď už jsme jen čekali, až se doběhne druhé kolo a bude vyhlašování vítězů. Již se blížila pátá hodina, pomalu na nás začala padat únava, a už je to tu, vyhlašování vítězů. Nelynka doběhla na krásném druhém místě,  hned za Baylinkou Jitušky M., dostala pohár a medaili, a Girruška na krásném čtvrtém místě, takže bohužel jen bramborová medaile, ale důležité bylo, že si to obě krásně užily, zároveň i Dixinka, která se kochala sluníčkem a pobíháním po louce, a Amíček zase krásně socializoval a měl tam hlavně velkou kupu slečen, což se mu tedy líbilo velice, takže jsme si vlastně všichni prožili krásný slunečný den. 

Poté jsem vše pobalila, naložila pejsky a vyrazila do Bystřice pod Peršt., kde nyní bydlí Jana Kvíčalová se svým přítelem, kam jsem dorazila až před osmou hodinou večerní, takže jsme asi jen hodinku poseděli, musím říci, že mi připravili super občerstvení, což mi udělalo moc dobře před dlouhou cestou domů. Okoukla jsem jejich krásný byteček, pomazlila se s Kimečkem a Casínkem a kolem deváté jsem vyrážela k domovu. Asi hodinku jsem jela pěknýma serpentýnama, z kopce a do kopce, všude lesy, takže jsem raději jela opatrně, neboť Dixince zatáčky nedělají zrovna moc dobře, ale také jsem se bála, aby mi pod auto nevletěla srnka či divočák. Na dálnici už to pak šlo a domů jsem dorazila kolem půl dvanácté. Pejskové se vyvenčili, nabaštili a „šup“ do peřin a já samozřejmě také.. ale užili jsme si to nádherně!!! Už se těšíme na další běháníčko!

Za úžasné fotografie bych chtěla poděkovat paní Martině od pejsků Blueberryho a Affinity Angel, neboť zachytit takto krásně pejsky v akci, myslím, není vůbec jednoduché, a také Jitušce Moravcové, která nás zase fotila při relaxaci. Všechna fota z coursingu naleznete ve fotogalerii.
Spoustu krásných fotografií z tohoto coursingu i jiných akcí najdete na webových stránkách paní Martiny www.buldocek.wu.cz

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Club coursing Brno Medlánky 24.4.2010