Jdi na obsah Jdi na menu
 


Coursing 17.5.2009

17. 5. 2009

Tuto neděli jsme strávily s holčičkama úplně úžasně. V osm ráno jsem s nima vyrazila vlakem do Kralup nad Vltavou na coursing, kde nás čekala ještě půl hodinová cesta od nádraží na místo. Sluníčko nám svítilo na cestu, tak jsem měla hned veselejší náladu, neboť slibovali na celý den krásné počasí, a to se opravdu vydařilo.  
 

Na bývalém hřišti, kde se coursing konal, jsem si našla hezké místečko, holčičkám rozložila deku, ale ta samozřejmě Nely vůbec nezajímala, neboť poznala místo, kde před měsícem již běhala a byla jako na trní…kde pak je ten střapeček. Asi po půl hodině dorazila i Jituška Moravcová s Baylinkou, kdy Baylinka měla mít svou coursingovou premiéru. S překvapením jsme zjistily, že dorazila i Verunka Kutilová s Lesinem a Feebenkou, takže tu byla docela silná ekipa číňánků. S děvčaty se přivítala Girruška a obě opusinkovala. Poté se jí začal věnovat Lesinek, který se do ní přímo zamiloval a celou dobu jí pak opečovával.
 

Musely jsme čekat, až budou odeběhnuty licenční běhy, a poté teprve začínaly tréninkové běhy, kam jsme přihlásily svá zlatíčka. S děvčaty jsme klábosily a naši zábavu nám zpestřovala Nely, která byla netrpělivá a hlasitě se dožadovala běhu za střapečkem, k té se přidával Lesinek se svým vytím, tak jsme měly opravdu veselo. Mezi prvními běžela Nely s Dixinkou. Dixi na startu velice zajímal kýbl, kde byl také odložen jeden střapeček a jak Nely vyběhla ze startovní čáry za střapcem, Dixinka se vydala ke kýbli a šla lovit střapeček tam…přeci se nebude honit takovou dálku, ale naštěstí jsem ji správně nasměrovala, tak se chytila a běžela s Nely alespoň od poloviny trati.  Po chvíli běžel už zkušený Lesínek, kterému to šlo také bezvadně, a nakonec Baylinka. Byla úžasná, něco jako Nely, ač střapeček viděla poprvé, hned se za ním rozběhla a v cíli si ho ulovila. 
 

Po odeběhnutí prvního kola tréninkových běhů, byla chvíli přestávka, a pak šla na řadu štěňátka, tak jsem samozřejmě vyrazila s Girruškou. Už si to zkoušela týden před tím také v Kralupech, kdy se konaly nominační závody na ME, a docela se jí to líbilo. Nyní běžela asi do půlky trati, pak ji trochu vylekala kladka, kolem které proběhla, tudíž jsem jí běžela na pomoc, no a jak jsem ji nasměrovala zase na střapeček, vystřelila jak žíznivá čára a pelášila do cíle po vzoru Nelynky. Poté si to zkusila i Verunky Feebenka, která coursing zas až tak moc neprožívá, její největší zábavou je totiž agility, a honění za střapečkem jí připadá zbytečné, ale za pomocí Verunky doběhla úspěšně do cíle.
 

Pak si holčičky odeběhly ještě druhé kolo, to už Dixinka nezklamala a Nely, aby si to užila ještě více, proštěkala skoro celou trať. Pomalu jsem se rozloučila s děvčaty, neboť se blížila třetí hodina a v půl čtvrté mi odjížděl vlak domů. Doběhly jsme k vlaku, který se vzápětí rozjel, holčičky okamžitě padly a prospaly celou cestu domů. Doma jsem je osprchovala, neboť byly celé upocené a uondané, tak se trošku probraly, dostaly baštu a opět padly společně i se mnou. 
 

Neděle byla opravdu krásně vydařená … počasí nám přálo, krásně jsme s děvčaty poklábosily a probraly naše psí miláčky a hlavně „naše zlatíčka si to užila“!!! Doufám, že to brzy zase zopakujeme.