Jdi na obsah Jdi na menu
 


Club + CACIB Opole 26.-27.4.2008

28. 4. 2008

V sobotu brzy ráno naše trojka vyrážela na dvoudenní výstavu v polském Opole. V sobotu se tam konala Klubová výstava společenských plemen a číňánky posuzovala dánská rozhodčí Marie Petersen, kterou jsem neznala, takže jsem vůbec netušila co nás s Nely čeká. Ale už při posouzení dorostu a mladých psů nám došlo, že paní rozhodčí se líbí černí naháči, takže jsem vše začala vidět bledě. Pak jsme začaly zjišťovat, že paní rozdhočí známkami VD opravdu nešetří a kolikrát odcházeli s touto známkou z kruhu docela hezcí jedinci. Co krásných labutěnek odešlo, aniž by se umístily na prvních dvou místech.   Paní rozhodčí byla velice vážná a nedalo se usoudit, co si vlastně o pejskovi myslí, takže vyhlašování výsledků bylo vždy velkým překvapením. S Nely ve třídě otevřené nastoupilo do kruhu ještě devět fen, bohužel se v Polsku nerozdělují čínští chocholatí psi na PP a HA, ale chodí společně, čímž je obsazení ve třídách daleko silnější.  Vůbec jsem nedoufala, že uspěji, neboť i v naší třídě byli tmaví naháčci, takže když paní rozhodčí začala zadávat 4.,,3. a 2. místo, řekla jsem si a je to tady, jsme pátí, ale čekalo mě veliké překvapení, gratulovat k prvnímu místu přišla mně s Nelinkou. Měla jsem velikou radost, neboť zalíbit se paní rozhodčí, která má svůj vyhraněný typ, bylo pro mne úžasným úspěchem. 

V pět hodin odpoledne jsme se vydaly hledat naše zamluvené ubytování. Asi po 15 minutách se nám to šťastně podařilo, při pátrání po hotýlku a následném ubytování jsem využila i mé znalosti polštiny. Vynosily jsme zavazadla a pak nechaly pejsky proběhnout venku a hurá na pokoj. Naše psí miláčky jsme nakrmily a v klidu si otevřely lahvinku vína a povídaly si a povídaly a pak hurá do sprchy a do postele. 

V neděli ráno jsme si pospávaly až do půl sedmé a pak jsme v klidu došlechtily naše psíky a hurá na další výstavní den.

V neděli byla Mezinárodní výstava, kde posuzoval polský rozhodčí Adam Ostrowski, kterého trochu znám a vím, že má také rád určité typy psů, a mezi ně zrovna Nely nepatří, ale přihlásila jsem obě výstavy, neboť Nely chyběl poslední CWC, aby se stala Polskou šampionkou, takže jsem nic nechtěla nechat náhodě. Tentokrát byla Nely nahlášena do třídy šampionů, kde byly přihlášeny 4 feny, z nichž  jedna Grzywacz Corvette v sobotu získala BOB. Adam Ostrowski posuzoval poctivě a dlouho a bylo vidět, že se mu Nely docela líbí. Prohlídku na stole bez problémů ustála a neustále po něm pokukovala a krásně při tom šponovala ouška, bylo vidět, že jí pan rozhodčí asi padl do oka. A úspěch byl tady, další CWC.... hurá. Pan Ostrowski Nely napsal velice hezký posudek a nevytkl jí jedinou chybičku. Ocenění BOB dostal nádherný mladý PP pes Kingston Pastoral, u kterého se nezapřela podoba po otci, jímž je Idealista Germanika, který se přiznám, je pro mne vzorem toho, jak by měl vypadat osrstěný čínský chocholatý pes.

Ač tentokrát Nely žádné další ocenění nezískala, měla jsem velikou radost, neboť mi došlo, že ač nebyla typem psa ani pro jednoho z rozhodčích, kteří nás o víkendu posuzovali, dosáhla na známku Excellent 1 a CWC... krásné... a také dosáhla dalšího úspěchu... 

splnila podmínky pro udělení titulu "Polský šampion" .