Jdi na obsah Jdi na menu
 


CACIB Budapešť 10.-11.5.2008

13. 5. 2008

O výstavě v Budapešti musím napsat, i kdybych nechtěla. V sobotu nás původně měla posuzovat paní Mária Kaló, bohužel krátce před výstavou zemřela, tak jsme v katalogu zjistily, že to bude nějaký Francouz, ale nakonec do kruhu dorazil pan rozhodčí Guniš ze Slovenska. Začala jsem se obávat, neboť jsem o něm neslyšela nic dobrého, to se také bohužel potvrdilo a dokonce to předčilo mé očekávání.

Ač byl ve výstavním kruhu předváděcí stoleček, psy pan rozhodčí posuzoval na zemi, to by ještě tak nevadilo, ale jeho posuzování (stavba těla, kontrola zubů,....) spočívalo v tom, že na psa sáhl jednou rukou a tím prohlídka končila. Psi jednou maximálně dvakrát oběhli kruh, ale tam i zpět se již neběhalo a už se zadávaly známky. ObrazekZvířata, která by jinde dostala známku VD či D vyhrávala. Takže jsem mohla být šťastná, že Nely dostala V1, CAC. Když se šlo o CACIB, Nely porazila fenečka...ani nemohu komentovat (viz foto). BOB byl zadán mladé PP feně,  která ho snad dostala jen proto, že děvčata začala nahlas protestovat, neboť pan rozhodčí se ho chystal zadat feně, které zadal CACIB a kterou vidíte na fotu.

ObrazekA nyní vidíte dvě soupeřky, které šly o CACIB, třetí jsme bohužel nestačily zdokumentovat, ale to byla krásná fenečka, které jsem se obávala, a ta, si myslím, byla pro Nely velkou konkurentkou, jak je vidět na fotu obava byla zbytečná, CACIB dostala....no hádejte kdo...???

Takže závěr ze sobotní výstavy, ač na výstavě byli krásní číňánci, a to i z Maďarska, vyhráli snad ti dva nejhorší, bohužel bylo vidět, že jde pravděpodobně o výběr ze známosti, neboť pak to pan rozhodčí s jednou známou maďarskou chovatelkou probíral, a nebo že by měl takový názor na číňánky - to se mi ale zdá opravdu nemožné.

Neděle jsme se trošku obávaly, neboť jsme byly varované, že máme maďarskou rozhodčí paní Bánhidi Pálné, a že to bude něco obdobného jako v sobotu,  ale byly jsme mile překvapené. Paní rozhodčí byla velice příjemná nejen k nám, ale i k pejskům, při posuzování byla velice důkladná a dle mého vybírala opravdu ty nejhezčí jedince. Ten den fena, která dostala v sobotu BOB, dostala známku VD a sobotní CACIB fena (viz foto výše) skončila jako poslední ze čtyř.

Nely uspěla po oba dva dny. V sobotu získala ocenění V1, CAC, res CACIB a v neděli odcházela s oceněním V1, CAC, CACIB.