Jdi na obsah Jdi na menu
 


CACIB Nürnberg 19.1.2008

20. 1. 2008

A začala nám nová výstavní sezóna. Úspěšně jsme ji zahájily o týden dříve 13.1.2007 v Olomouci, kde Nely splnila podmínky pro udělení titulu "Český šampion".

Do Norimberku jsme vyrazily s Miladou kolem čtvrté ráno a počasí nám naštěstí přálo, jen chvílemi pršelo. Dorazily jsme včas, tak jsme si vklidu zaplatily výstavní polatky a uvelebily se na hezkém místečku. Milada s sebou tentokrát nebrala Cory, ale do třídy mladých přihlásila Baltiku, se kterou z devíti skončila na krásném druhém místě.

Na výstavu bylo přihlášeno 36 číňánků. Když jsem shlédla katalog a zjistila konkurenci, začala jsem mít docela obavy, jak Nely dopadne. Byli tam zástupci z Německa, Polska, Čech i Rakouska. Posuzoval německý rozhodčí Walter Holtorf , který, jak jsme brzy zjistily, byl velice důsledný a přísný, a co hlavně - neposuzoval lidi, jak se dost často na výstavách u našeho plemeneObrazek stává, ale pejsky. Nely nejen na stole prohlížel důsledně, ale i při předvedení v běhu ji sledoval dlouho a pečlivě. A tady jsem musela dávat pozor, neboť podlaha byla opravdu kluzká a pejskům na ní ujížděly nožky. Ale Nelinka vše zvládla na výbornou, asi jí prospěl vánoční odpočinek, a získala známky nejvyšší... CAC VDH, CACIB, BOB. A připravovaly jsme se na finále, kde nás měl opět posuzovat pan rozhodčí Holtorf. Finále probíhalo v kruhu, kde byl po celé ploše položen koberec, což mě uklidnilo...a již to začalo..skupina FCI IX....každý pes běžel sólo, a až když doběhl, vybíhal další. To bylo ideální pro Nely, neboť se necítila nikým ohrožena a celý kruh oběhla v nádherném tempu, všimla jsem si, že na ní pan rozhodčí mohl oči nechat... a nastává vyhlašování vítězů a Nely končí na 2.místě stupně vítězů...res BIG....!! Vždy mne takovýto úspěch těší, neboť ve vystavování jsem, dá se říci, začátečník, kterého skoro žádný rozhodčí nezná a vím, že je to opravdové uznání pro Nelinku a že jsem měla štěstí na tak krásnou milou psí holčičku, za kterou děkuji Janě a Radimovi.

Takže letošní sezóna byla zahájena opravdu úspěšně a doufejme, že bude i takto pokračovat a nebudeme se muset moc často setkávat na výstavách s rozhodčími, kteří neposuzují psy, ale ........???!!! Však to určitě znáte z vlastních zkušeností!